Czy masz już dość poczucia, że zbyt duża część Twoich ciężko zarobionych pieniędzy przeznaczana jest na paliwo? Każdy kierowca ma swoje doświadczenia związane z zatrzymywaniem się na stacji benzynowej i wzdryganiem się na widok cen paliwa, które musi zapłacić za tankowanie. Ponieważ coraz więcej kierowców jeździ samochodami z automatyczną skrzynią biegów, pojawia się pytanie, jak można w tym przypadku zaoszczędzić pieniądze?

Dlatego stworzyliśmy listę kilku wskazówek dotyczących oszczędzania paliwa, które pomogą Ci zmniejszyć jego zużycie podczas jazdy. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz w stanie poprawić zużycie paliwa w swoim samochodzie i wykorzystać swoje umiejętności, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Planowanie podróży z wyprzedzeniem to świetny sposób na zmniejszenie zużycia paliwa. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.
Jeśli masz kilka drobnych spraw do załatwienia, zalecamy połączenie ich w jedną podróż zamiast wykonywania kilku krótkich przejazdów. Zmniejsza to liczbę odpaleń i gaszenia samochodu, a także znacznie zmniejsza dystans, który pokonujesz.

Planowanie podróży to dobry pomysł nie tylko w przypadku sprawunków. W przypadku każdej planowanej podróży, w najlepszym interesie jest zaplanowanie z wyprzedzeniem najlepszej trasy. Pozwala to zachować świadomość i stosować strategie jazdy oszczędzające paliwo.
Przekraczanie dozwolonej prędkości jest bardzo kuszące. Ale w większości przypadków, nawet jeśli myślisz, że jeśli przekroczysz prędkość o 10-20 km/h, to dotrzesz do celu szybciej, to wcale tak nie jest. Nie wspominając już o tym, że prędkość na autostradzie jest już dość duża. Jeśli zwiększasz prędkość obrotową silnika, po prostu tworzysz bardziej niebezpieczne warunki jazdy dla siebie i osób wokół ciebie oraz zużywasz więcej paliwa.

Opony w samochodzie są kluczem do dotarcia w dowolne miejsce, a przy odpowiedniej konserwacji pojazdu mogą pomóc konsumentom w zmniejszeniu zużycia paliwa. Jeśli opona nie jest w dobrym stanie technicznym lub nie spełnia standardów ciśnienia, może to mieć ogromny wpływ na silnik.
Brak wystarczającej ilości powietrza w oponach jest również niebezpieczny. Niektóre warunki drogowe nie sprzyjają oponom. Śliskie drogi, nierówny teren i gruz drogowy mogą być trudne w nawigacji, jeśli ciśnienie w oponach nie jest takie, jak powinno.

Często nie myślimy o tym, co obciąża nasz samochód. Dodatkowa masa dodana do samochodu może spowolnić jazdę i zwiększyć zużycie paliwa. Jeśli masz większy pojazd, jesteś już przygotowany na płacenie więcej za paliwo. Po co jeszcze dodatkowo obciążać pojazd niepotrzebnymi przedmiotami?
Za każdym razem, gdy jedziesz autostradą, silnik walczy z oporem wiatru. Im więcej kilometrów na godzinę jedziesz, tym więcej paliwa spalasz. Tempomat to świetny sposób na osiągnięcie i utrzymanie średniej prędkości, aby samochód znalazł odpowiedni balans między prędkością a ekonomicznym spalaniem.
Zbyt długa jazda na biegu jałowym może prowadzić do niepotrzebnego marnowania paliwa. Przebieg uzyskany na paliwie powinien w możliwie największym stopniu odpowiadać pokonanemu dystansowi, a nie czasowi spędzonemu w jednym miejscu.

Rutynowe dbanie o samochód może znacznie przyczynić się do obniżenia wydatków na paliwo. Silnik jest sercem samochodu. Jeśli samochód nie jest poddawany konserwacji, między jego częściami może gromadzić się korozja i osad. Filtry powietrza również powinny być utrzymywane w czystości. Jeśli są one zabrudzone, to przyczynia się to również do większego spalania paliwa.